Whatsapp Sipariş Hattı

Bilmeniz Gerekenler

Yeni Halı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

Evinize bir halı almadan önce tam olarak ihtiyacınızı belirleyebilmeniz için öğrenmeniz gerektiğini düşündüğümüz bazı faktörleri paylaşacağız.

Satın alma aşamasına geçmeden önce ev halıları hakkında bilmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu temel faktörleri öğrendikten sonra ihtiyacınıza yönelik daha isabetli bir karar vereceğinize inanıyoruz.

 

Halınız Nasıl Görünmeli?


Evinize bambaşka bir renk katmak ve odanızın odak noktası olacak parlak ve renkli bir halı mı arıyorsunuz? Yoksa bir halı için kullanım rahatlığı ve konfor, görünümden daha önce gelir diyenlerden misiniz? Alanınız nötr renklerle mi dolu? Odanızı daha nötr bir halı tercih ederek dengelemek mi, yoksa yaratıcı renkler kullanarak daha renkli bir hale getirmek mi istiyorsunuz?

 

Her halı türünün kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, yukarıdaki sorulardan hangisi veya hangilerinin size daha yakın olduğunu bulmanız, sizin için doğru cevabı bulmamızı daha da kolaylaştıracaktır.

 

Halının Dokusu Nasıl Olmalı?


Halının yumuşaklığı sizin için önemli mi? Bulutların üzerinde yürüyormuş gibi hissetmek istiyorsanız, o zaman odanız için pelüş (shaggy) bir halı seçmeniz uygun olacaktır. Aynı şekilde, emekleyen bir bebeğiniz varsa varsa yumuşak ve dayanıklı bir shaggy halı ideal bir karar olacaktır. Bununla birlikte, bir iş yeri için halı seçmek istiyorsanız, muhtemelen kolay bakım ve yoğun kullanımlar için endüstriyel sınıf, kısa tüylü bir halıya yönelmeniz gerekecektir.

 

 

Evcil Hayvanları Olanlar Hangi Halıyı Tercih Etmelidir?


Evlerinizi hayvan dostlarınız ile paylaşıyorsanız buna uygun bir halı türü seçmeniz, hayvan dostlarınızın sağlığı ve halı deformasyonunu minimuma indirgemek için önemlidir. Evlerinde kedi ve köpek dostları olanlar için kısa tüylü bir halı seçimi daha makul bir olacaktır.

 

 

Dayanıklılık ve Bakım


Halı almadan önce karar verilmesi gerekilen bir diğer önemli unsur ise dayanıklılık ve bakım ihtiyacıdır. Odanız çok kullanılan bir salon ise veya işlek bir işyeri ise, daha dayanıklı bir halı türü tercih etmeniz gerekir, aksi halde halınız yüksek kullanım amacı taşımıyorsa yıpranmalar ve deformeler oluşabilir. Halılar genellikle normal bir kullanım için yıllar içinde bile deforme olmadan ilk günkü konforunu sürdürebilmektedir.

 

Eğer halınız çok sık kirlenmeye müsait bir alanda ise, daha az kir tutma özelliğine sahip bir halı tercih etmelisiniz, ayrıca halınız daha sık yıkanacağı için, renk soldurmaz bir yapıya sahip olması önemlidir.